Podpora

Pokud jste na těchto stránkách nenalezli hledané informace a ani kamarád google vám nepomohl, zkuste následující zdroje:

Poštovní konference

Na tomto serveru provozujeme dvě konference věnující se Debianu v českých zemích.

czdebian-l
Zde se schází uživatelé a debatují nad svými debianími radostmi a starostmi. Konference je rovněž dostupná jako news skupina cz.comp.linux.debian. Přihlášení do konference.
provoz
V této konferenci se řeší otázky ohledně řízení projektu. (Správa serveru, aktualizace webu...). Přihlášení do konference.

Na mateřském serveru Debianu existuje celá řada diskusních skupin v angličtině. Archivy a formulář pro přihlášení naleznete na této stránce.

Oznamování chyb v Debianu

Pokud v Debianu najdete chybu, je důležité ji nahlásit, protože neohlášená chyba může být nezpozorována a tím pádem zůstat neopravena. Oznamování nalezených chyb je ten nejjednodušší způsob, jak Debianu pomoci.

Chyby Debianu se oznamují (anglicky) prostřednictvím webového Bug Tracking systému, nebo přes balík reportbug.

Pokud se chyba týká lokalizace, je lepší ji oznámit do konference debian-l10n-czech. Pro zaslání zprávy do konference se do ní nemusíte přihlašovat a samozřejmě můžete problém popsat česky/slovensky.

Jak přispět k projektu

Jestliže se chcete na Debianu podílet aktivněji, pročtěte si na těchto stránkách sekci Pro účastníky (začněte na stránce Co je třeba udělat).