Re: Navod na domaci sit?


To Matej Cepl <cepl zavinac surfbest bod net>
From Tomas Wolf <tomas zavinac skip bod cz>
Date Fri, 12 Sep 2003 17:56:58 -0400
Cc czdebian-l zavinac debian bod cz
User-agent Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.4) Gecko/20030624

Nevim zda jsem na tohle jiz odpovedel, ci ne... Tak se omlouvam pokud se opakuji.

K sw access pointu je potreba host-ap driveru, ktera je napsana clovekem z Finska (http://hostap.epitest.fi/). Tento driver je napsan jen pro "Prism 2" chipsetove karty. Chipset, pro ktere je napsan linux-wlan-ng driver (http://www.linux-wlan.org/). Ja pouzivam wlan-ng driver, proto nemohu poslouzit s navodem, ale mohu poslouzit s hardwarem co mam zde. Muj osobni oblibenec na nakup je http://www.netgate.com/ , kde se da najit PRISM 2. a 2.5 karty + zaroven linux-kompatibilni bridge, pokud jsou potreba.
Ma konfigurace:
PCD-RP-101CS (Realtek PCMCIA to PCI bridge) - je to kompilant s Intel 82365 (linux kernel driver ci module i82365 podpora) PCMCIA karta EnGenius EL-2511CD PLUS (802.11b) - wlan-ng driver, funguje bajecne - a diky tomu ze je to PCMCIA (bez anteny) ten signal neni zas tak silny, ale ja mam svuj comp ve sklepe, AP tri poschodi nade mnou a rychlost je stale 11 Mbps i kdyz sila signalu je ~25%. Pritom AP je switch s pridanou PCMCIA kartou zalozen na orezanem Cisco OS.

Cela ta sranda me stala ~$120. Kdyz ted na to koukam tak bridge stoji $45 a karta NL-2511CD PLUS EXT ma externi plug pro antenky je $75 je to (Intersil Prism 2.5 chipset (firmware 1.1.0/1.4.9)) - Intersil je "vynalezce" PRISM technologie. Nebo $65 za tu co mam ja (interni antenka) - oni ji nazivaji NL-2511CD PLUS.

Hey, ted se divam na nove drivery ktere jsou k dostani pro .11g -- madwifi. (http://sourceforge.net/projects/madwifi/) Je to pro chipsety Atheros. Zatim to je jen prvni beta. ALE podivejte se na ty features te CardBus .11g karty u netgate: WPA ready, podpora pro AES block cipher (mozna pro pripravovany WPA II., kde bude potreba zmenit hardware diky AES cipheru, ktery nahrazuje stream cipher RC4), podpora 802.1x a cisco's LEAP. S timhle to bude asi experiment, ale jiste by se to vyplatilo z pohledu bezpecnsti na pristup k siti + vylepsena bezpecnost zasilanych a prijimanych dat (WPA --> TKIP). Take 54Mbps misto 11Mbps, kde mam ten dojem bylo mysleno na QoS. Ale specifikace jsem jeste nevidel (stoji to $ na IEEE.org).

Pokud je libo jit s jednoduchosti, potom bych si vybral .11b, nebot SW AP je k dispozici, kdezto .11g ma jen (alespon se to tak zda) klientskou cast driveru. .11b ma vazne bezpecnostni vady. Pokud vysoka bezpecnost neni zas takovou otazkou a rychlost 11 Mbps je dostacujici (100% pro pripoheni na Internet), potom bych se rozhodl jit s .11b. Pokud planujete do budoucna s vyssimi pozadavky na rychlost a bezpecnost, potom myslim ze ten druhy je dlouhodobe vyhodnejsi, i kdyz asi ne v tuto chvili ten nejspolehlivejsi.

Tak hodne stesti a pokud je neco nejasne, ci mate dalsi otazky... Rad je zodpovim (pokud to bude v mich silach a moskovych bunkach)
Tomas

Matej Cepl wrote:

On 2003-09-03, 20:47 GMT, Petr Balas wrote:
Orinoka jsou pod Linuxem dobre podporovane takze bych u nej zustal.
Zda pouzit fyzicky AccesPoint ci si ho udelat pomoci SW na tom linuxu
neporadim protoze tady zkusenosti nemam.

Má někdo tyto zkušenosti? Předpokládám, že řešení SW řešení bude
jednodušší (levnější) a mělo by být dostačující, ale rád bych se k tomu
dozvěděl něco dalšího? Můžete někdo doporučit nějakou PCI bezdrátovou
kartu, která pracuje s Linuxem (a preferably s jádrem řady 2.4)?

  Hezký den a děkuji za jakékoli další rady,

     Matěj




Partial thread listing: